Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Az euró szétveri Európát, mert konvergencia helyett az erősöket erősíti a gyengébbek kárára.
„Már a kezdetek kezdetén tudtuk, hogy a »görög« euró túlértékelt árfolyamon lett bevezetve a »német« euróhoz viszonyítva, aztán az évek folyamán ez a túlértékeltség 25 százalékossá vált. De azt is, hogy az úgynevezett »belső leértékelés« – más néven a bérek és a szociális juttatások visszavágása – csak azokon segít, akiknél a külkereskedelem a GDP meghatározó mérete, és ez lehetővé teszi a csökkentett bérköltségek segítségével megnövelt versenyképességet. Ezek pedig nem a görögök.
Szintén régóta tudjuk, hogy az alulértékelt »német euró« óriási, mára 1300 milliárd euróra duzzadt külkereskedelmi mérlegtöbbletet hozott Németországnak a többi euróövezeti tagországgal szemben. Az euró tehát szétveri Európát, mert konvergencia helyett az erősöket erősíti a gyengébbek kárára.
Ha mindezt tudtuk, miért kellett öt évet várni arra, hogy a valutaalap négy nappal (!) a görög népszavazás előtt kiadott tanulmányában végre beismerje: Görögország külső adósságának legalább 40 százalékát el kell engedni, adni kell a fennmaradt összeg törlesztéséhez egy 20 éves (!) moratóriumot, és a görög gazdaság talpra állításához szükség lesz további 60 milliárd euróra.”